LAJMET

Klinika e Onkologjisë në QKUK fillon shërbimin 24-orë

Nga dita e sotme,  Klinika e Onkologjisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovë (QKUK) do të ofrojë shërbim 24-orësh për pacientët që

Në Klinikën e Syve u krye operacioni i parë nga kirurgjia vitreoretinale

Në Klinikën e Syve të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës,  për herë të parë janë kryer peracione- intervenimet e para në sy

QKUK siguron shiritat e TOT për rregullim të urinimit të pakontrolluar

Në Klinikën e Urologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) po kryhet një ndërhyrje e cila rregullon urinimin e pakontrolluar. Urinimi

Nis bashkëpunimi i MSH-së dhe SHSKUK-së me Qendrën Universitare të Gjenevës -HUG

Në organizim dhe iniciativë të Konsullatës së Kosovës në Gjenevë dhe Odës Ekonomike Zvicër- Kosovë, nën koordinimin e Ministrisë së Shëndetësisë, ka

Kryeministri Haradinaj: Qeveria pret që në QKUK të bëhet diferenca

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku është pritur nga U.d. i Drejtorit të

Karitas Kosova dhuron 27 shterët dhe komodina për QKUK

Karitas Kosova ka dhuruar në formë të donacionit, 27 shtretër, 32 komodina, 33 dyshekë për nevoja të klinikave të Qendrës Klinike Universitare

SHSKUK dhe Fakulteti Filozofik nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi, punë praktike për studentët e Departamentit të psikologjisë

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Dr. Basri Sejdiu, ka nënshkruar sot një

Nënshkruhet marrëveshja për vlerësimin e shkallës së invaliditetit të veteranëve të UÇK-së

Prishtinë , 08.12.2017 Komunikatë e marrë nga Divizioni për informim i Ministrisë së Shëndetësisë Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ai i Punës

Në Klinikën e Urologjisë  në QKUK,  pacientit i  hiqet tumori 18 centimetra, operacioni zgjati mbi 6 orë

Është dashur më shumë se 6 orë e 30 minuta operacion që pacientit  I.SH,  i lindur më 1954, t’i  hiqet një tumor

KQZ i Odës së Mjekëve të Kosovës ka shpallur 1 dhjetorin datë të zgjedhjeve të reja për Kuvendin e kësaj ode

Në takimin ku është shpallur data e zgjedhjeve për Kuvendin e Odës së Mjekëve ka marr pjesë dhe Zëvendësministri i Shëndetësisë, Granit

123